Jak vybrat přípravek pro péči o nohy?

Péče o nohy by měla být každodenním rituálem stejně jako například péče o pleť. Vždyť nohy nás nosí celé dny a jsou vystaveny velké zátěži. Pravidelnou péčí jim dopřejete výživu a hydrataci. Velmi častými problémy jsou popraskané paty, otlaky, zrohovatělá a suchá pokožka, která potřebuje hydrataci a výživu.

Vhodným doplňkem v péči o nohy je peeling, který odstraní odumřelé buňky. Jakmile své nohy ošetříte peelingem, natřete je vhodným krémem nebo gelem. Čas od času dopřejte svým nohám i koupel s přísadou v podobě soli nebo bylinek. Vážnější problémy nohou představují například křečové žíly, žilní nedostatečnost, záněty a bolestivé otoky. V těchto případech doporučujeme Priessnitz žilní mazání nebo konopné mazání na žíly.

Jak správně pečovat o své nohy?

Pravidelná péče je základ a mezi ten patří i správné mytí nohou a to i mezi prsty. Předejdete tak různým mykózám a plísním. Na nohy bychom měli také používat jiný ručník než na celé tělo. Po koupeli je vhodné nohy natřít hydratačním krémem. Někteří zákazníci si kupují také speciální hydratační ponožky, které vyživí jejich chodidla přes noc. Dodají nohám potřebnou hydrataci, většinou v podobě bambuckého másla nebo arganového oleje. Alternativou ke krémům jsou balzámy nebo emulze. Používejte je 2x denně tak, že vytvoříte tenkou vrstvu a jemně vmasírujete do chodidel. Velmi příjemná procedura v péči o nohy je také relaxační koupel s přidáním esenciálního oleje. Tuto koupel si dopřejte před spaním. Pokud se Vám nechce chodit na pedikúru, můžete si koupit výrobky od společnosti Scholl na domácí péči o nohy. Jejich elektrický pilník Velvet Smooth se stal velmi oblíbeným mezi zákazníky. Nezapomínejme také na vhodnou obuv, která tzv. dýchá. Nohy tak mají lepší komfort a nepotí se tolik. Co se týká obuvi, tak doporučujeme, abyste používali různé deodorační spreje, které Vás chrání před plísněmi a mají antibakteriální účinek. 

Jak na těžké a unavené nohy?

Těžké, unavené a oteklé nohy jsou projevy chronické žilní nedostatečnosti, která je nejčastější komplikací křečových žil. Tyto problémy postihují častěji ženy než muže a prohlubují se s věkem. U chronické žilní nedostatečnosti dochází k dlouhodobému narušení návratu žilní krve z dolních končetin.

Krev se hromadí v dolních končetinách, což způsobí roztažení žilní stěny a následkem toho nedomykavost žilních chlopní. Vznikají otoky, zejména kolem kotníků, objevují se nepříjemné pocity tepla nebo chladu, napětí nohou, mravenčení až bolest.  Křečové žíly vznikají v důsledku porušené pevnosti cévní stěny na podkladě degenerativních procesů. Vedle kompresní léčby je důležité zahájit včasnou léčbu venofarmaky, které zvyšují tonus žilní stěny, působí proti otoku a přinášejí úlevu. Jako efektivní se ukázala také doplňková lokální léčba gelem Lioton 100 000. Po aplikaci gelu Lioton 100 000 došlo k objektivní redukci otoku dolních končetin a následné úlevě pro pacienty. Pravidelná aplikace gelu Lioton 100 000 výrazně zkrátí dobu rekonvalescence u pacientů s onemocněním povrchových žil, zánětem hlubokých žil, bércovým vředem a u pacientů s operačně odstraněnými povrchovými žílami dolních končetiny.

Nákupního rádce dodal: lekarnaave.cz